Sushi sada pro 2, 4 kusy Praha SLAMĚNKA, modrá, Český porcelán

Kód: 10214_10212
Neohodnoceno
2 506 Kč 2 071,07 Kč bez DPH 626,50 Kč / 1 ks
Skladem (1 sada)
Můžeme doručit do:
17.1.2025

Sada 2 obdélníkových talířků na Sushi a 2 mističek na sojovou omáčku. Sada tak roztomilá, že Vám z ní srdce radostí poskočí. Vaše návštěva nebude ani vteřinu přemýšlet, zda ji vyrobili japonští mistři, protože modrobílé drobné květy jsou naprosto typickým japonským motivem. A to ji vytvořili čeští mistři v české továrně, která již brzy oslaví 160 let své existence.
Slaměnka - drobné modro-bílé kytičky podobné Cibuláku, které se s ním krásně kombinují. Český porcelán, Dubí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kolekce: SLAMĚNKA
Sada na sushi 4 kusy obsahuje:

2x podnos 25,0 x 13,0 cm
2x misku trojlístek 8 cm


Myčka: ano
Mikrovlny: ano

Podglazurový dekor této kolekce je na porcelán nanášen ještě před glazurou a následně zapečen a je tedy absolutně odolný vůči mytí v myčce. Pod glazurou je porcelán ale i plasticky dekorován a jeho drobné vertikální linky podtrhují částečně geometrické spojnice mezi drobnými modrými květy. Středový květ nezapře orientální inspiraci. Proto je kolekce naprosto dokonalá pro použití v moderní a asijské kuchyni. Jeho elegantní křivky jej ale nechají zazářit například i v historizujících interiérech, jako jsou ty secesní a prvorepublikové.

Výrobce: Český porcelán, Dubí

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Slaměnka
Záruka: 2 roky
Barva: bílá, modrá
Materiál: jemný porcelán
Motiv: květinový
Kolekce Český porcelán: Slaměnka

Praha Blue

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

stažený soubor

 

Historie Českého porcelánu

Historie Českého porcelánu sahá až do roku 1864, kdy dubský průmyslník Anton Tschinkel koupil budovu od Floriana Waltera a vybudoval zde manufakturu na výrobu majoliky, která se po deseti letech rozšířila o výrobu porcelánu. Původně šlo o Dolní lesní mlýn, nacházející se v dnešní Tovární ulici v Dubí.


image_a3_do_prodejen

Navzdory bohatství p. Tschinkela podnik neustál krizi v 80. letech 19. století a v roce 1885 byl nucen prodat porcelánku německé firmě O. C. Teuchert z Míšně. Ta zde zavedla výrobu slavného cibulákového porcelánu pod značkou Filliale Eichwald der Meissner Ofen – und Porzellanfabrik, specializující se na Meissner Zwiebelmuster. Po 11 letech kvůli celním potížím došlo k prodeji továrny Bernardu Blochovi, který pokračoval ve výrobě pod názvem Eichwelder Porzellan – und Ofen – Fabrik Bloch & Co. Böhmen až do roku 1938.

Po druhé světové válce přešla porcelánka pod správu českého státu a byla vedena jako národní podnik pod různými názvy, včetně Spojené keramické závody Teplice a Karlovarský porcelán.

media_20240602_133108_336093532992137546

Privatizace
v roce 1991 vedla k osamostatnění pod názvem Český porcelán, akciová společnost Dubí. V roce 2009 se porcelánka sloučila s Porcelánovou manufakturou Royal Dux v Duchcově, která je známá výrobou figurálního a ozdobného porcelánu. Tato manufaktura, založená v roce 1853, je celosvětově uznávaná pro svou kvalitu a rozmanitost.

Dnes je Český porcelán nositelem ocenění „Rodinné stříbro“ a opakovaně se umístil mezi 100 nejlepších firem v České republice. Společnost se zaměřuje na kvalitní a včasné dodávky a rychlou reakci na zákaznické požadavky týkající se inovací v tvarech a dekorech.

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×